535 004 967, 535 004 627 biuro@liderstal.pl
poniedziałek-piątek: 8:00 - 19:00 sobota: 8:00 - 14:00 / niedziela: nieczynne
Stare Rybie 10 34-652 Nowe Rybie

Przyłączenie prądu do garażu wymaga zgody zakładu energetycznego, uiszczenia jednorazowej opłaty zależnej od mocy jakiej potrzebujemy oraz wykonania odbioru instalacji przez elektryka. To świetne rozwiązanie w miejscu, gdzie mamy możliwość podłączenia się do sieci, Pomimo kosztów i czasu, który musimy poświęcić mamy stały, nieograniczony dostęp do elektryczności.


A co w przypadku, kiedy nasz garaż jest bardzo oddalony od miejsca przyłączenia?

Jeśli prąd wykorzystujemy tylko do oświetlenia naszego pomieszczenia najprostszym rozwiązaniem są latarki LED, które możemy przymocować do elementów garażu za pomocą wbudowanego magnesu. Zapewne ułatwi nam to orientację wewnątrz,

A co kiedy potrzebujemy 220V? Ponosząc niewielkie koszty możemy zaopatrzyć się w akumulator samochodowy, który po podłączeniu do przetwornicy napięcia zamienia prąd stały 12V lub 24V na zmienny 220V. Dzięki przetwornicy możemy zasilać większość urządzeń elektrycznych. Zwróćcie uwagę na pojemność zastosowanego akumulatora i dobierzcie go w taki sposób, by nie było konieczności częstego doładowywania.

Samo podłączenie jest banalnie proste - wymaga przykręcenia do klem akumulatora dwóch przewodów.

Jeżeli korzystamy sporadycznie przez krótki czas z drobnych urządzeń elektrycznych o niewielkim poborze prądu np. oświetlenie LED, radio, drobne narzędzia elektryczne to takie rozwiązanie zapewne nam się sprawdzi i wystarczy jak raz na kilka miesięcy doładujemy nasz akumulator.

W przypadku konieczności korzystania przez dłuższy czas z urządzeń pobierających większą ilość prądu lepszym rozwiązaniem jest zakup małego spalinowego generatora prądu. Pamiętaj, że w tym wypadku konieczne jest właściwe odprowadzenie spalin.


Adres

Stare Rybie 10

34-652 Nowe Rybie