535 004 967, 535 004 627 biuro@liderstal.pl
poniedziałek-piątek: 8:00 - 19:00 sobota: 8:00 - 14:00 / niedziela: nieczynne
Stare Rybie 10 34-652 Nowe Rybie

Kiedy stajemy przed zakupem garażu jednym z ważniejszych kryteriów podczas wyboru są jego wymiary.


Przepisy określają minimalne wymiary garażu przeznaczonego do przechowywania samochodu. Wynoszą one - szerokość: 2,3 m, długość: 5 m, wysokość: 2,2 m, a odległość od boku samochodu do ściany musi wynosić co najmniej 50 cm. Montując oświetlenie pod sufitem pamiętajmy, że musi być ono zawieszone co najmniej 2 m nad ziemią.

Minimalne wymiary nie oznaczają wygodnego korzystania z garażu. Warto zmierzyć swoje auto z uchylonymi drzwiami podczas wsiadania i wysiadania oraz z otwartą klapą bagażnika i określić, ile potrzebujemy miejsca by swobodnie wejść do pojazdu, jak i go opuścić (to nie to samo - chociaż wydawałoby się, że tyle samo miejsca potrzebujemy na te dwie czynności), ale również wypakować rzeczy z kabiny lub bagażnika. Oczywiście możemy wyjąć przewożone rzeczy przed garażem, a następnie wjechać do niego - jednak, w przypadku padającego deszczu lub śniegu, a jak wiemy taka pogoda nie jest w naszej szerokości geograficznej rzadkością, na pewno nie będzie to należało do przyjemności.

Garaż to inwestycja na wiele lat - z wiekiem stajemy się mniej sprawni i jeżeli teraz twierdzisz, że 50 cm przestrzeni w zupełności wystarczy, aby wcisnąć się do auta, za 10 lat może okazać się, że to zbyt mało.

Większość posiadaczy samochodów korzysta zarówno z opon letnich jak i zimowych. Jeden komplet opon zawsze gdzieś musimy przechowywać.

Warto wspomnieć, że zazwyczaj rowery, kajaki, deski surfingowe, narty i itp. najczęściej przechowujemy w garażu, a co za tym idzie na to też musimy gdzieś wygospodarować miejsce.
 
 

Adres

Stare Rybie 10

34-652 Nowe Rybie